Związek Polskich Artystów Plastyków | Okręg częstochowski

Biuro okręgu w Częstochowie
Aleja NMP 57
42-217 Częstochowa
tel. 34 324 66 81

Galeria ZPAP Okręgu Częstochowskiego

Galeria ZPAP Okręgu Częstochowskiego

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków przy Al. NMP 57 w Częstochowie. Tu również znajduje się siedziba zarządu okręgu ZPAP.

W Galerii mogą Państwo na miejscu zakupić najnowsze prace profesjonalnych artystów. W ofercie znajdują się obrazy olejne, akrylowe, grafiki tradycyjne (akwaforty, linoryty, litografie), rysunki, rzeźby, ceramika, biżuteria artstyczna. To idealne miejsce jeśli potrzebują Państwo pomysłu na wystrój wnętrza lub niebanalny, niepowtarzalny i wyjątkowy prezent.

Zapraszamy do współpracy profesjonalnych artystów plastyków, szczególnie absolwentów wyższych uczelni artystycznych, by zasilili szeregi naszego stowarzyszenia.

Jesteśmy oraganizatorami najstarszego w Polsce Pleneru Malarskiego Jurajska Jesień, który już niebawem będzie obchodził jubileuszową 50. rocznicę swojego istnienia. ZPAP Okręg Częstochowski to również oraganizator artystycznego Pleneru Miejskiego, który w roku 2020 odbył się po raz 33. Najmłodszym dzieckiem ZPAP OC jest Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Pejzaż Współczesny, który niestety w 2020 roku nie odbył się z powodu pandemii. Mamy nadzieję, że jak najszybciej powrócimy do oraganizacji tego przedsięwzięcia i będziemy mogli Państwa zaprosić do udziału w 5 edycji. Artyści zrzeszeni w naszym okręgu, prezentują również co kilka lat swoje najnowsze, ważne prace na wystawach środowiskowych, interdyscyplinarnych, które cieszą się olbrzbrzymim zainteresowaniem widzów ze względu na ilość uczestników oraz na mnogość tematów i technik plastycznych, dyscylin, którmi posługują się twórcy. Oprócz tego w Galerii ZPAP odbywają się bezpłatne koncerty, spotkania artystyczne i wernisaże wystaw. Szczególnym zainteresowaniem artystów oraz gości cieszą się wystawy krótkoterminowe. Do tej pory (czerwiec 2021 r.) odbyło się 30 wernisaży, spotkań artystycznych. Mamy nadzieję, że już niebawem będzimy mogli Państwu proponować kolejne projekty.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej galerii oraz do współpracy ze ZPAP Okręgiem Częstochowskim.

Zobacz foto reportaż